چهارشنبه / ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ / ۱۲:۳۱
سرویس : عمومی
کد خبر : ۳۱۰۶
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس عمومی
در نشست خبری با اصحاب رسانه عنوان شد:

اصلاح شبکه فاضلاب آبادان با اعتبار یکهزار و 500 میلیارد ریال

· طرح‌های آب و فاضلاب شهری آبادان نیمه‌ کاره مانده است مدیر امور آب و فاضلاب آبادان گفت: به منظور بهسازی، اصلاح و ایجاد شبکه فاضلاب جدید در آبادان، یکهزار و 500میلیارد ریال اعتبار به این شهر اختصاص یافت.

(چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶) ۱۲:۳۱

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، علیرضا خلیلی نیا در نشست خبری با اصحاب رسانه  اظهار کرد: با پیگیری سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، مبلغ یکهزار و 500 میلیارد ریال اعتبار خارج از اعتبارات سالانه دولت به امور آب و فاضلاب آبادان تعلق گرفت که با این میزان اعتبار تا حدود زیادی می توانیم مشکلات مربوط به شبکه فاضلاب شهری را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح های آب و فاضلاب شهری آبادان در 6 سال گذشته بدلیل عدم اختصاص بودجه،  نیمه کاره مانده، تاکید کرد:  اعتبار اختصاص یافته برای سه سال است.

خلیلی نیا گفت: کل شبکه فاضلاب آبادان پیش از آغاز جنگ تحمیلی 145کیلومتر شبکه شرکتی و 145 کیلومتر شبکه شهری بود که از سال 70 تا 92 با اجرای پروژه های فاضلاب 433 کیلومتر به شبکه فاضلاب شهری افزوده شد است.
مدیر اداره آبفا شهرستان آبادان در ادامه اظهار داشت: هم اکنون 733 کیلومتر فاضلاب شبکه شهری در آبادان وجود دارد که برای تکمیل این شبکه نیاز به احداث 450 کیلومتر جدید است ضمن اینکه 145 کیلومتر شبکه فاضلاب شرکتی نیز نیاز به اصلاح و تعمیر دارد.

خلیلی نیا اعتبار  مورد نیاز برای اصلاح و توسعه شبکه فاضلاب در آبادان را 6 هزار و 200 میلیارد ریال نیاز اعلام کرد.
وی افزود: از آذر امسال لوله گذاری فاز یک تا چهار مناطق امیر آباد، بخشی از فیه، بخشی از ذوالفقاری، تکمیل شبکه فاضلاب کوی شطیط، علوانیه، سلیج غربی و شرقی با اعتبار 230 میلیارد ریال از طریق اوراق خزانه آغاز شد که پیش بینی می شود تا 2 سال آینده تکمیل و به بهره برداری برسد.

وی اظهار کرد:احداث شبکه فاضلاب نقاط پراکنده آبادان که پروژه های آنها تکمیل شده بود ولی نیاز به توسعه داشتند مانند مناطق طیب، بهمن، محدود 40 متری تا نخلستان ذولفقاری، برخی از نقاط احمد آباد و آبادان مرکزی با اعتبار 50 میلیارد ریال آغاز و در 2 سال آینده به بهره برداری می رسد.

مدیر اداره آبفا آبادان  گفت: پروژه توسعه شبکه فاضلاب شهری در مناطق لاله یک تا خیابان فلسطین کوی فیه، کوی کارگر شرقی، بهار 80 تا ایستگاه 12 با اعتبار 300 میلیارد ریال در مرحله اسنادی است که پس از انتخاب پیمانکار پیش از پایان سال وارد فاز اجرایی می شود.

خلیلی نیا افزود:در مناطق بهار 80 تا ایستگاه 12 مشکل تملک زمین داریم که شهرداری و سازمان منطقه آزاد اروند باید با رفع این مشکل اقدامات لازم را انجام دهد تا پروژه توسعه شبکه فاضلاب شهری در این مناطق اجرایی شود.
وی افزود: ترمیم و اصلاح خط دو تصفیه خانه فاضلاب در منطقه رمیله با اعتبار 270 میلیارد ریال نیز آغاز شده که در مدت زمان 36 ماه تکمیل می شود.

مدیر امور آب و فاضلاب آبادان گفت: پیمانکار پروژه تصحیح تکمیل خطوط آبرسانی در ذوالفقاری و سیکلین انتخاب شده که 70 میلیارد ریال نیز برآورد اعتبار این پروژه در مدت زمان دو سال است.

خلیلی نیاز افزود:همچنین برای تکمیل خط انتقال آب اروندکنار 9میلیارد ریال برآورد اعتبار شده که پیمانکار آن مشخص و اکنون در حال کار است.

وی اظهار کرد: برای تکمیل خط انتقال آب در چوئبده نیز 20 میلیارد ریال برآورد هزینه شد که پیمانکار آن نیز انتخاب و پروژه وارد فاز اجرایی شد و در 2 سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

خلیلی نیا افزود: پروژه احداث مخزن سه هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ، اتاق برق و کلر زنی برای تاسیسات آب چوئبده نیز با اعتبار 40 میلیارد ریال از دیگر برنامه های اداره امور آب و فاضلاب آبادان است که پس از مشخص شدن پیمانکار آن وارد مرحله اجرایی می شود.

وی گفت: پروژه خط انتقال هزار که آب را از تصفیه خانه طرح جامع به تلمبه خانه جمشید آباد می رساند نیز با برآورد هزینه 120 میلیارد ریالی شروع شده و با بهره برداری از این آن، آب یکسان با ECبرابر وارد شبکه می شود.
مدیر اداره آب و فاضلاب آبادان ادامه داد: از دلایل سرریز شدن فاضلاب شهری فرسوده و قدیمی بودن شبکه فاضلاب است و برخی از نقاط شهر نیز فاقد شبکه فاضلاب شهری است.

وی با بیان اینکه 66 هزار و 288 مشترک در آبادان از خدمات آبفا بهره مند هستند افزود: با توجه به فرسوده بودن شبکه توزیع و انتقال آب بیش از 50 درصد آب تصفیه شده شبکه شهری هدر می رود. 

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۸,۵۲۷
(چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶) ۱۲:۳۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید