سه شنبه / ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ / ۰۸:۲۸
سرویس : آب
کد خبر : ۳۱۱۹
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس آب
مدیر اداره آب و فاضلاب دزفول:

آب شهر سالند در سردشت دزفول تامین شد

مدیر امور آب و فاضلاب دزفول از تامین آب شهر سالند واقع در سردشت دزفول و نصب دستگاه الکترولیز برای ضدعفونی کردن آب چند شهر تابعه در این شهرستان خبر داد.

(سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶) ۰۸:۲۸

 

جمال الدین برفر در گفتگو با روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،  در خصوص مشکل تامین آب شهر سالند در مرکز بخش سردشت دزفول عنوان کرد: آب آشامیدنی این شهر از محل رودخانه های فصلی تامین می شود به همین دلیل با کاهش دبی این رودخانه ها در فصل تابستان و نیز گل آلود شدن در فصل بارندگی، تامین آب این شهر با مشکل مواجه می شود که به منظور حل این موضوع دو حلقه چاه در روستای المهدی حفر شده است.

وی در خصوص حذف گاز کلر از چرخه تصفیه آب شهرهای صفی آباد، امام و میانرود دزفول نیز گفت: با خارج کردن سیلندرهای گاز کلر از تصفیه خانه شهر صفی آباد آبآشامیدنی این شهرها  به روش الکترولیز ( نمک طعام ) تصفیه می شود که روشی نوین و کاملا بهداشتی و استاندارد است.

مدیر آبفای دزفول عنوان کرد: دستگاه الکترولیز همچنین در شهر امام نیز مستقر شده و آماده بهره برداری است ضمن اینکه مقرر شده تا قبل از سال جدید این دستگاه در شهر میانرود نیز نصب شود تا آب این سه منطقه کاملاً ضد عفونی شود و کپسول های یک تنی گاز کلر در این سه شهر جمع آوری شود.

برفر ادامه داد: در شهر حمزه نیز حفر یک حلقه چاه تعریف شده که اعتبارات این امر مشخص شده و در انتظار مجوز حفاری است.

آب آشامیدنی ۱۱۰ هزار مشترک ساکن شهرهای دزفول، سیاه منصور، شمس آباد و برخی روستاهای حوالی این شهرها با جمعیتی بیش از ۳۳۰ هزار نفر، توسط آب و فاضلاب منطقه دزفول تامین می شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۷۸۰
(سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶) ۰۸:۲۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید