شنبه / ۳۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۸
سرویس : آب
کد خبر : ۳۱۹۷
گزارشگر : علی چینی ساز
سرویس آب
کنترل کیفی از اولویت‌های آبفا خوزستان است

مدیرعامل آبفا خوزستان : آب شرب خوزستان مرتبا نمونه گیری و کنترل می شود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد نیاز آبی مردم از آبهای سطحی تامین می‌شود و در این زمینه کنترل کیفی از اولویت‌های ما است، گفت: شبکه بهداشت مرتبا در حال نمونه گیری و کنترل آب است و بطور ساعتی شاخص های بهداشتی شامل کلرسنجی و نمونه برداری میکروبی نیز توسط کارشناسان آبفا در شهرهای مختلف اندازه‌گیری می‌شود و هیچکدام از نمونه‌ها نشانگر آلودگی در آب شرب نبوده اند.

(شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۸
صادق حقیقی‌پور در آیین بهره برداری از خط آبرسانی ثامن الائمه در فرمانداری آبادان اظهار کرد: سازمان آب و برق و استانداری خوزستان تمام تلاش خود را کردند تا این بحران آب پشت سرگذشته شود. به محض اینکه تشخیص دادیم مشکل آبادان جدی است و راهکار کوتاه مدت ندارد، کمیته بحرانی در شرکت آب و فاضلاب تشکیل دادیم و در آنجا مصوب کردیم که در شهرهای آبادان و خرمشهر روزانه ۱۵ لیتر آب باکیفیت برای مصارف شرب در اختیار شهروندان آن شهرها قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به جمعیت٤٠٠ هزار نفری شهرهای آبادان و خرمشهر،‌حدود ۶ هزار مترمکعب نیاز آبی مردم است. با توجه به صورت جلسه‌ای با آبفای روستایی، یک هزار مترمکعب نیز برای توزیع در سطح روستاهای این شهرها با این شرکت تعهد کردیم و همچنین نیاز صنایع را در نظر گرفتیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان تصریح کرد: روزانه حدقل ۱۰ تا ۱۲ هزار مترمکعب آب با کیفیت خط آب حیات را به آبادان انتقال یافت. همچنین حداقل ۶۰۰ هزار لیتر بطری آب معدنی در شهر و روستاها توزیع و بیش از ۵۰ تانکر در طول ایام بحران آبرسانی شد.

حقیقی‌پور با بیان اینکه کنترل کیفی از اولویت‌های آبفا می باشد، عنوان کرد: در بحث کیفیت آب دو موضوع بهداشت و طعم آب مطرح است. در شرکت آب و فاضلاب ۲۳ آزمایشگاه مدرن و مجهز پایش کیفی آب وجود دارد که در هیچ جای کشور به اندازه ما تجهیزات ندارند چراکه ما بیش از ۷۰ درصد نیاز آبی مردم را از آبهای سطحی تامین می‌کنیم.
وی ادامه داد: همچنین شبکه بهداشت مرتبا در حال نمونه گیری و کنترل آب است و هیچ گزارشی به ما تحویل نشده و من از برخی گزارش‌های کذب مسئولان در فضای مجازی در خصوص آلودگی آب شرب تعجب می‌کنم. اگر موردی وجود دارد باید به ما گزارش دهند و اگر نیست تکذیب کنند تا شائبه‌ای ایجاد نشود.


وی در خصوص پروژه‌های شرکت‌ آب و فاضلاب خوزستان، گفت: اکنون دو پروژه مهم زیست محیطی در آبادان و خرمشهر در حال اجراست و تصفیه خانه فاضلاب آبادان با روش SBRو در خرمشهر با روش M LEدر حال اجرا هستند که بیش از ۷۰ درصد پیشرفت داشته و امیدواریم تا پایان سال ۹۷ به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: هزینه ایجاد این دو تصفیه‌خانه حدود ۲۵۰ میلیارد تومان است. در حال حاضر در سه نقطه آبادان پروژه‌های فاضلاب با ارزش ۱۰۰ میلیارد تومان و در خرمشهر نزدیک به ۸۰ میلیارد تومان در جریان هستند. تفاهم‌نامه اصلاح شبکه آب و فاضلاب نیز به ارزش ۸۰ میلیارد تومان با منطقه آزاد اروند منعقد شده است.

روابط عمومی شرکت آبفا شهری خوزستان
تعداد بازدید : ۳۸۵
(شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید