سه شنبه / ۴ آذر ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۶
سرویس : آب
کد خبر : ۳۸۲۵
گزارشگر : راشین نجارپور
سرویس آب

آبرسانی به روستا‌های نوار مرزی خوزستان

(سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹) ۱۲:۴۶

مدیر آبفا منطقه آبادان گفت: در حال حاضر ۷۹ روستای آبادان زیرپوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب هستند که در تمامی این روستا‌ها دسترسی به آب فراهم است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، مصطفی مهرانفر  افزود: در یک سال اخیر ۴۳ کیلومتر شبکه توزیع آب به ۱۴ روستا با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اجرا شد ضمن اینکه ۱۱ کیلومتر خط انتقال آب برای افزایش کمی و کیفی آب در روستا‌های بخش مرکزی آبادان در دست اجرا است.

وی با اشاره به پروژه‌های آبرسانی در دست احداث آبادان گفت: مخزن جدید تصفیه‌خانه شهر چوئبده با ظرفیت روازنه هفت هزار متر مکعب آبرسانی تا یک ماه آینده وارد مدار خواهد شد ضمن اینکه پروژه آب شیرین‌کن اروندکنار به ۸۰ درصدپیشرفت فیزیکی رسیده که فاز نخست آن با ظرفیت سه هزار و ۵۰۰ مترمکعب در روز‌های آینده وارد مدار خواهد شد.

مهرانفر در ادامه افزود: همچنین احداث تاسیسات تقویت فشار آب در بخش منیوحی به پیشرفت ۵۶ درصدی رسیده که با تزریق اعتبار لازم این پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیر آبفا منطقه آبادان بیان کرد: با اجرای ۹ کیلومتر خط انتقال آب برای آبرسانی طرح غدیر اکثر روستا‌های شهرستان آبادان از آب با کیفیت استفاده می‌کنند.

وی افزود: شاخص بهره‌مندی روستانشینان آبادان از آب سالم و بهداشتی تا پیش از اقدامات دولت تدبیر و امید ۷۶ درصد بود، اما در ۲ سال اخیر ۱۰ درصد افزایش یافته است.

مهرانفر همچنین گفت: از ۶ ماه آینده آب مورد نیاز شهرستان آبادان از سد دز تامین می‌شود که با اجرایی شدن آن آب آشامیدنی این شهرستان به لحاظ کیفی بسیار مطلوب‌تر خواهد شد و دیگر نیاز به دستگاه تصفیه ندارد و آب با کیفیت به روستا‌های شهرستان آبادان نیز انتقال داده خواهد شد.

تنظیم:راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱۵۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید