یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

تمهیدات لازم جهت رفع کمبود آب شرب روستاهای باغملک اتخاذ شد

تمهیدات لازم جهت رفع کمبود آب شرب روستاهای باغملک اتخاذ شدمعاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خوزستان از اتخاذ تمهیدات لازم جهت رفع کمبود آب شرب روستای بزرگ بارانگرد و ۱۸ روستای اقماری آن از توابع شهرستان باغملک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، افشین محمدی
،بارانگرد را یکی از مناطق اولویت دار در تنش آبی ۱۴۰۰ دانست و تاکید کرد: آبرسانی پایدار به این روستاها و روستاههای همجوار نیازمند مشارکت تمامی دستگاهها و سازمانهای مربوطه است.

وی اظهار داشت: پیش از این آب روستاهای منطقه بارانگرد شهرستان باغملک بوسیله یک حلقه چاه عمیق آبرفتی واقع در دشت قلعه تل تامین
می شد که متاسفانه بدلیل حفاری و
بهره برداری از چاههای متعدد کشاورزی در آن دشت و متعاقبا استفاده بی رویه و نامتعارف از آبهای زیرزمینی جهت مصارف کشاورزی و افزون بر آن خشکسالی جاری باعث خشک شدن چاه آب شرب شرکت آبفا و قطع جریان تولید آب شرب بارانگرد و روستاهای تحت پوشش به تعداد ۹ روستا بالغ بر ۴۰۰۰ نفر جمعیت شد.

محمدی، با تاکید بر ضرورت تامین اعتبار لازم برای اجرای طرح بلند مدت تامین آب منطقه بارانگرد و روستاهای اطراف، اذعان داشت: این شرکت بمنظور گذر موقت از بحران پیش آمده تا اجرای طرح کوتامدت، یک حلقه چاه کشاورزی را اجاره،تجهیز و وارد مدار بهره برداری نموده و در همین راستا حدود ۸۰۰ متر خط انتقال گالوانیزه ۱۵۰ میلیمتر را در کمتر از ۴۸ ساعت اجرا نموده است.

معاون بهره برداری و توسعه آب شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: از دیگر کارهای در دست اقدام این شرکت جهت رفع مشکل تامین آب منطقه میتوان به بررسی امکان تجهیز و بهره برداری از چاه حفاری شده موجود و تهیه و اجرای ۱۲ کیلومتر خط انتقال در منطقه بارانگرد اشاره کرد.

وی ادامه داد: با هدف خدمت رسانی به مشترکان عزیز روستایی این منطقه و بدلیل پراکندگی و فاصله روستاها تا عادی شدن وضعیت خطوط و مخازن تأمین آب، تعدادی از روستاها بوسیله تانکر آبرسانی میشوند.

محمدی در پایان ضمن عذرخواهی و تشکر از صبر و حوصله مردم شریف بارانگرد و روستاهای اطراف، انتظار میرود تا عادی شدن شرایط در خصوص مدیریت مصرف و جلوگیری از هدررفت آب ما را در انجام این امر خطیر یاری نمایند.

تنظیم :راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۴:۴۷
http://www.abfakhz.ir/u/1iQ
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید