پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

اجرای ۱۵۰۰ متر شبکه فاضلاب برای جلوگیری از ورود فاضلاب به دز

اجرای ۱۵۰۰ متر شبکه فاضلاب برای جلوگیری از ورود فاضلاب به دز


مدیر آبفا منطقه دزفول از اجرای ۱۵۰۰ متر شبکه فاضلاب برای جلوگیری از ورود فاضلاب کوی مسلم به رودخانه دز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مصطفی اسماعیل سالم اظهارکرد: با توجه به بازدید انجام شده از محل سرریز فاضلاب سنتی به رودخانه دز در حدفاصل پل باستانی تا پل جدید ، رفع این مشکل با توجه به درخواست انجمنهای دوستدار محیط‌زیست در دستور کار آبفا منطقه دزفول قرار گرفت.

وی افزود : در این راستا و جهت جلوگیری از ورود فاضلاب مناطق مذکور به رودخانه دز از ابتدای آبان ماه عملیات اجرایی نصب انشعاب فاضلاب خانگی و اجرای شبکه فرعی به میزان یکهزار و ۵۰۰ متر آغاز شد.

اسماعیل‌سالم تصریح کرد : با اجرای این شبکه فاضلاب تعداد ۱۵۰ انشعاب فاضلاب واحد خانگی کوی مسلم به شبکه جمع آوری فاضلاب متصل خواهند شد.

مدیر آبفا منطقه دزفول در ادامه میزان اعتبار این طرح را ۴ میلیارد ریال برشمرد و افزود : لوله‌های به کار برده در این طرح از نوع پلیکای فشار قوی است که پیش‌بینی میشود تا پایان آبان ماه سال جاری عملیات اجرایی آن به پایان رسد و این طرح به بهره‌برداری برسد.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد : صیانت از رودخانه دز در دستور کار ابفا قرار دارد و در این راستا علاوه بر پروژه مذکور جلوگیری از سرریز فاضلاب کوی حافظ به رودخانه دز نیز در ابتدای امسال انجام گرفت.
تنظیم:راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(دوشنبه ۱۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۲:۱۵
https://www.abfakhz.ir/u/1mt
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید