چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر
مدیرعامل آبفا در اهواز عنوان کرد:

بهبود وضعیت آبگرفتگی‌ها و دفع فاضلاب در اهواز

بهبود وضعیت آبگرفتگی‌ها و دفع فاضلاب در اهواز

مدیرعامل شرکت آبفا کشور با اشاره به وضعیت شبکه فاضلاب اهواز گفت: می توانم این اطمینان را بدهم که با کارهای خوبی که طی این چند ماه انجام شده است، هر روز وضعیت ما نسبت به روز قبل بهتر خواهد شد و سعی می کنیم که در جبهه های مختلف کاری در اهواز به گونه ای عمل کنیم که این شبکه در مواقع بحرانی نظیر بارش های آتی و شرایط مشابه بتواند کارایی لازم را داشته باشد.
 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، حمیدرضا جانباز دیروز، ۲۸ آذرماه در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ زکی زاده در منطقه کمپلو شمالی و ایستگاه پمپاژ ولی عصر در کمپلو جنوبی و خیابان اصلی کیانپارس اظهار کرد: خوشبختانه از دو روز گذشته در بخش هایی از کشور از جمله در استان خوزستان، شاهد نزول رحمت ایزدی هستیم و با توجه به شرایط و مشکلات خشکسالی سال های اخیر و به ویژه سال گذشته، این بارش موجب خوشحالی مردم و کشاورزان شده است.
 
وی افزود: در استان خوزستان نیز شاهد بارش های خوبی در شمال استان بوده ایم و در مناطق جنوبی استان و شهر اهواز به دلیل وجود بافت ریز دانه خاک و وجود شهرها در زمین هموار، مشکل دفع آب های سطحی را داریم.
 
مدیرعامل شرکت آبفای کشور ادامه داد: از امروز صبح که بارش شدید نیز در منطقه جنوب خوزستان و اهواز وجود داشت از پروژه های اجرایی شرکت آب و فاضلاب بازدید داشته ام و در حال حاضر ۱۳۹ جبهه کاری شامل لوله گذاری ها، بازسازی ایستگاه های پمپاژ و احداث ایستگاه های پمپاژ در حال فعالیت هستند که برای اولین بار در شهر اهواز با استفاده از دستگاه های حفاری اقدام به لوله رانی می شود و تمامی این موارد باعث بهتر شدن دفع فاضلاب نسبت به سال های گذشته شده است.
 
وی گفت: در اولین سفر ریاست جمهوری به استان خوزستان و تاکید ایشان و وزیر نیرو بر این بود که در طرح فاضلاب اهواز به گونه ای عمل شود که مردم مخصوصا در شرایط بارش، دچار مشکلاتی مشابه سال های قبل نشوند.از سفر رئیس جمهور به اهواز تا به امروز بیش از ۱۱۰ کیلومتر خطوط ریزشی ترمیم شدند و ایستگاه های پمپاژ که بیش از ۳۰۰ پمپ در ۱۸۶ ایستگاه نصب هستند، همگی در حال کار هستند.
 
مدیرعامل شرکت آبفای کشور ادامه داد: به عنوان مثال منطقه شهید زکی زاده در سال های گذشته دچار آبگرفتگی فراوان می شد و طی بازدید امروز مشاهده شد که تقریبا هیچ مشکلی وجود ندارد و ایستگاه پمپاژ این منطقه با پمپ های آماده به کار و پمپ های رزرو مشغول پمپاژ است.
 
جانباز افزود: می توانیم اطمینان دهیم که در مناطقی که لوله گذاری شده اند و ایستگاه های پمپاژ در حال کار کردن هستند، همه سیستم در حال کار است و به طور پیوسته فاضلاب را منتقل می کند.
 
وی گفت: شهر اهواز با توجه به هموار بودن و نداشتن شبکه دفع آب های سطحی در بارش ها دچار مشکل می شود و سعی ما بر این است که آن چه که در ظرفیت خطوط و سامانه های جمع آوری و انتقال فاضلاب وجود دارد، به دفع آب های سطحی کمک کند.
 
مدیرعامل شرکت آبفای کشور اظهار کرد: اگر طرح فاضلاب اهواز به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا شود حدود ۶۰۰ هزار مترمکعب در شبانه روز ظرفیت خواهد داشت و با بارش هایی که در سال گذشته داشتیم و بیش از ۱۰ میلیون متر مکعب در ظرف جند ساعت بود، قاعدتا این شبکه جوابگوی دفع آب های سطحی نیست و برای این موضوع هم طراحی نشده است .
 
جانباز بیان کرد: می توانم این اطمینان را بدهم که با کارهای خوبی که در طی این چند ماه انجام شده است، هر روز وضعیت ما نسبت به روز قبل بهتر خواهد شد و سعی می کنیم که در جبهه خطوط ریزشی، جبهه اورهال ایستگاه های پمپاژ، خطوط جمع آوری و خطوط انتقال به گونه ای عمل کنیم که این شبکه در مواقع بحرانی نظیر بارش های آتی و شرایط مشابه بتواند کارایی لازم را داشته باشد.
 
وی گفت: همکاران بنده در شهر اهواز و سایر نقاط استان مخصوصا شهر های جنوبی، آماده به کار هستند. اکیپ ها در مناطقی که مستعد آبگرفتگی هستند حضور کامل دارند و مانورهای بسیار خوبی در طی این روزها انجام شده  است و خوشبختانه در این بارش ها شاهد بوده ایم که وضعیت نسبت به سال های گذشته بسیار مناسب تر بوده است .
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(دوشنبه ۲۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۱:۵۳
https://www.abfakhz.ir/u/1oh
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید