پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر
هشدار شرکت آب و فاضلاب خوزستان در پی برودت هوا

احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتورهای آب در خوزستان

احتمال یخ زدگی و ترکیدگی کنتورهای آب در خوزستان

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، درباره احتمال یخ‌زدگی و ترکیدگی کنتورها و لوله‌های آب به علت کاهش دمای بی سابقه در استان هشدار داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محسن درفشان با اشاره به اینکه در زمان‌هایی که دمای هوا به صورت یکباره کاهش می‌یابد و به زیر صفر درجه می‌رسد، احتمال یخ زدگیکنتورهای آب و در نتیجه وارد شدن خسارت مالی به مشترکین افزایش می‌یابد.

وی با بیان اینکه راهکارهای ساده‌ای برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و لوله‌های انشعاب آب وجود دارد، افزود: قرار دادن کیسه‌هایی که در آن پشم شیشه قرار گرفته است یا گونی‌هایی با پوشال، کیسه‌های حاوی خاک اره، کاه و سایر الیاف طبیعی و مصنوعی در داخل محفظه کنتور و عایق کردن لوله‌های سطحی و لوله‌هایی که از کنتور به داخل ساختمان می‌آیند مانع از یخ زدگی و ترکیدگی کنتور و لوله‌ها خواهد شد.

درفشان به مشترکین هشدار داد: در زمان یخ‌زدگی از ریختن آب داغ روی کنتورها خودداری کنید؛ زیرا موجب ترکیدگی کنتور و لوله های آب می‌شود.

معاون درآمد و امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب خوزستان تاکید کرد: در این حالت برای یخ زدایی باید از آب ولرم، کیسه آب داغ و حرارت غیرمستقیم مثل سشوار استفاده کرد.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(شنبه ۲ بهمن ۱۴۰۰) ۱۳:۴۷
https://www.abfakhz.ir/u/413
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید