جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان عنوان کرد :

آمادگی برای تداوم خدمات آب و فاضلاب در صورت ورود سامانه بارشی

آمادگی برای تداوم خدمات آب و فاضلاب در صورت ورود سامانه بارشی

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از آمادگی شرکت متبوعش برای تداوم خدمات آب و فاضلاب درصورت ورود سامانه مونسون به استان خبر داد و اظهار داشت: تمام امکانات شرکت آب و فاضلاب خوزستان برای جلوگیری از هرگونه کمبود آب و بحران در صورت نفوذ هوای موسمی مونسون و وقوع رگبار همرفتی در سطح استان بسیج شده است.

 
 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان محمدرضا کرمی نژاد با بیان اینکه تمام نیروهای عملیاتی در دوبخش آب و فاضلاب در سطح استان در حالت آماده باش هستند گفت: در بخش بهره برداری و توسعه آب تدابیر لازم از جمله حصول اطمینان از مخاذن ذخیره آب در سطح تاسیسات و تصفیه خانه های آب شهرهای استان و اهواز،برقراری کامل حفاظت و ایمنی تابلوهای برق،آمادگی لازم جهت وارد مدار نمودن دیزل ژنراتورها در صورت بروز قطعی برق و...اتخاذ شده است.
 
مدیر عامل آبفا خوزستان بیان کرد: در بخش فاضلاب در شهرهای دارای عملیات اجرایی فاضلاب از جمله،اهواز،آبادان،خرمشهر و...تکلیف کرده ایم تا حصول اطمینان از گذر این سامانه کلیه امکانات و تجهیزات پیمانکاران به صورت شبانه روزی درحالت آماده باش باشند تا در صورت نیاز برای حل مشکل همراه سایر عوامل وارد عمل شوند.
 
  کرمی نژاد ادامه داد: الکتروپمپ های لجن کش فاضلاب و همچنین پمپ خودمکش آماده شده است و دستورات پر نمودن حفاریها و پاکسازی مناطقی از شهرها که در آنها حفاری و پروژه فاصلاب اجرا شده است انجام شد و بازسازی و اورهال 60 دستگاه تابلوبرق و همچنین آماده بکار نگه داشتن جنتکس ها و ماشین آلات شستشوی شبکه و نیروهای عملیاتی انجام شده است.
 
وی به احتمال وقوع بارندگی در کلانشهر اهواز و تمهیدات صورت گرفته در این شهر اشاره و تصریح کرد: در کلیه ۱۶۴ ایستگاه پمپاژ فاضلاب در کلانشهر اهواز منهول پمپهای مورد نیاز تامین شده است و بازدید دوره ای ایستگاهها به لحاظ برق و مکانیک توسط اکیپهای عملیاتی بصورت مستمر در حال انجام است.
 
کرمی نژاد به پیش بینی و تامین ژنراتورها در سطح شهر اهواز اشاره کرد و گفت: سوخت رسانی به  ۲۷ دیزل ژنراتور در ایستگاههای پمپاژ فاضلاب انجام شده و رفع نقص تعداد 3 دستگاه از دیزل ژنراتورها در روزهای گذشته انجام گردیده است.
 
وی افزود: در ایستگاه پمپاژ فاضلاب قلعه چنعان 2 دستگاه پمپ ورتیکال 315 کیلو وات در مدار بهره برداری قرار گرفت و۵۰ دستگاه پمپ رزرو در سایزهای مختلف در تصفیه خانه شماره یک جهت بارندگی احتمالی موجود  است.
 
کرمی نژاد به آماده باش بودن ناوگان خودرویی و عملیاتی در اهواز اشاره کرد و گفت:  خودروهای رفع انسداد پیمانکاران شامل (مکنده، واترجت، جنتکس و خودروهای اروندی) در شرق و غرب اهواز به تعداد 15 دستگاه جهت رفع پس زدگیهای احتمالی در حالت آماده باش می باشند.
 
مدیرعامل آبفا خوزستان خاطر نشان کرد: تعداد 10 دستگاه پمپ SP جهت آبگرفتگیهای شدید در محل تصفیه خانه شماره یک آماده خدمات رسانی در حالت آماده باش است.
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(شنبه ۸ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۰:۰۸
http://www.abfakhz.ir/u/3ww
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید