پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

پایان تنش آبی ۹ ساله در روستای کهنک دزفول

پایان تنش آبی ۹ ساله در روستای کهنک دزفول

مدیرعامل آبفا خوزستان از بهره برداری طرح آبرسانی به روستای کهنک بخش چغامیش دزفول خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمد رضا کرمی‌نژاد در مراسم آبرسانی به روستای کهنک در دزفول که امروز، ۱۹ مردادماه برگزار شد، اظهار کرد: عزم و توجه دولت سیزدهم برای آبرسانی به روستاهای خوزستان جدی است و از ابتدای دولت سیزدهم ۱۴۰۰ روستای خوزستان آبدار شده است.
وی افزود: پروژه آبرسانی به روستای کهنک بخش چغامیش دزفول با اعتبار ۳۲۵ میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شده است.
 
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بیان کرد: در این پروژه یک چاه و یک خط انتقال ۲۵۰ میلیمتری به طول ۱۰ کیلومتر اجرا شده است.
کرمی نژاد تصریح کرد: این روستا بیش از ۹ سال است که تنش آبی دارد و با بهره برداری از این چاه، آب این روستا پایدار می شود و به صورت ۲۴ ساعته مردم از نعمت آب شرب سالم بهره مند می شوند.
وی با اشاره به جمعیت تحت پوشش این طرح افزود: این پروژه برای تامین آب شرب پایدار و با جمعیت تحت پوشش ۲ هزار و ۲۳۷ نفر وارد مدار بهره برداری شده است.
کرمی نژاد به آبدار کردن آب شرب دو روستای دیگر اشاره کرد و گفت: همچنین در این پروژه آبرسانی به روستاهای فیروز آباد و بنه قیصر تا ماه آینده تکمیل و وارد مدار می شوند.
وی تصریح کرد: پدیده مونسون در خوزستان خسارتی به تاسیسات آبفا وارد کرده که همه یکی پس از دیگری وارد مدار شده اند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به آغاز پروژه های محرومیت زدایی روستاهای دزفول و اندیمشک خاطرنشان کرد: پروژه های محرومیت زدایی روستاهای خورستان در حال اجرا است و هفته آینده پروژه های محرومیت زدایی دزفول و اندیمشک آغاز می شود و تمام روستای فاقد آب شرب پایدار، تامین آب آن ها پایدار می شود و روستای بدون آب در شهرستان دزفول نخواهیم داشت.
کرمی نژاد با اشاره به اجرای پروژه ماده ۵۶ دزفول گفت: پروژه ماده ۵۶ فاضلاب دزفول با تلاش نماینده مردم دزفول در حال پیگیری است و پروژه فاضلاب دزفول از فاینانس داخلی تامین اعتبار می شود.
وی اظهار کرد: اعتبارات سفر رییس جمهور به دزفول تصویب شده است و روند اجرایی طرح فاضلاب دزفول با پیگیری های نماینده شهرستان ساماندهی می شود.
مدیرعامل آبفا خوزستان خاطرنشان کرد: بنابر تکلیفی که داریم باید فاضلاب اهواز ظرف دو سال تکمیل شود که برای این کار برنامه ریزی لازم انجام شده و در حال اجرا است.
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(چهارشنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۳:۰۸
https://www.abfakhz.ir/u/3v9
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید