پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر
با رویکرد مقابله با تنش آّبی و حفظ محیط زیست

زمینه بازچرخانی آب برای صنایع خوزستان فراهم شد/امضاء نخستین تفاهم نامه فروش پساب تصفیه خانه فاضلاب آبفا در استان خوزستان

زمینه بازچرخانی آب برای صنایع خوزستان فراهم شد/امضاء نخستین تفاهم نامه فروش پساب تصفیه خانه فاضلاب آبفا در استان خوزستان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: نخستین تفاهم نامه فروش پساب تصفیه خانه فاضلاب ، فی ما بین شرکت آب و فاضلاب خوزستان و شرکت فولاد شادگان به امضا رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد با اشاره به اینکه بازچرخانی آب به این روش یکی از روش های حفظ منابع آبی به شمار می رود ،افزود: پساب تصفیه شده صرفه اقتصادی بسیار بالایی برای بخش صنعت دارد و صنایع بزرگ باید برای مشارکت در طرح های فاضلاب و تامین آب مورد نیاز خود پیشقدم شوند.

وی با اشاره به اینکه بازچرخانی آب در صنایع و استفاده مجدد از پساب فاضلاب یکی از تکالیف وزارت نیرو است،اذعان داشت: در استان خوزستان 5 تصفیه خانه در شهرهای آبادان، خرمشهر، بندرامام، ماهشهر و شادگان در حال ساخت می باشند که در حال حاضر قرارداد 25 ساله شرکت آب و فاضلاب خوزستان و شرکت فولاد شادگان برای استفاده مجدد از پساب تصفیه خانه ، به امضا رسید.

کرمی نژاد تاکید کرد: بر اساس این قرارداد مقرر شده، اولین پساب تصفیه خانه فاضلاب در شادگان به ظرفیت 20 هزار مترمکعب در شبانه روز در  فاز اول در اختیار صنایع فولاد شادگان قرار گیرد.

رییس هییت مدیره شرکت آبفا استان، اظهار امیدواری کرد: با پایان مراحل ساخت تصفیه خانه های بندرامام، ماهشهر، آبادان و خرمشهر تا پایان سال آینده،  500 هزار مترمکعب پساب فاضلاب را در شبانه روز بازچرخانی کنیم و برای استفاده در اختیار صنعت و کشاورزی قرار دهیم.

کرمی نژاد ادامه داد: بر اساس برآوردهای انجام شده، با احتساب شهر اهواز، می توان روزانه 1 میلیون متر مکعب پساب فاضلاب شهری را در شبانه روز بازچرخانی و وارد چرخه صنعت و کشاورزی استان خوزستان کرد.

کوهزاد، مدیرعامل شرکت فولاد شادگان نیز در این جلسه، امضا قرارداد انتقال آب پساب شهری شهرستان شادگان به فولاد شادگان را حرکتی رو به جلو عنوان کرد و افزود:  امیدواریم با ورود جدی صنایع به این حوزه جهت استفاده از پساب تصفیه شده از فاضلاب گام های موثرتری را در بخش بازچرخانی آب برداریم .

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(سه شنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۱) ۱۴:۵۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید