چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

همزمان با یوم الله 22 بهمن؛ طرح آب رسانی به ۱۷ روستای هفتکل افتتاح شد

همزمان با یوم الله 22 بهمن؛ طرح آب رسانی به ۱۷ روستای هفتکل افتتاح شد

طرح آبرسانی به ۱۷ روستای هفتکل خوزستان از مجتمع آبرسانی رغیوه همزمان با ایام الله دهه فجر افتتاح شد که با افتتاح این پروژه مشکل تنش آبی ۱۰ ساله مردم این روستاها برطرف شد. 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در آیین افتتاحیه آبرسانی به روستاهای هفتکل گفت: برای بهره برداری از این طرح، اعتباری بالغ بر یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

 

محمدرضا کرمی نژاد افزود: دولت سیزدهم در تامین آب شرب بهداشتی و پایدار در روستاهای خوزستان پیشتاز است و آبرسانی به یک هزار و ۷۰۰ روستا در مدت زمان ۱۷ ماه از اقدامات جهادی برای برطرف کردن مشکلات آب شرب در روستاهای خوزستان است.

 

وی با اشاره به هدف اجرای پروژه های آبرسانی در خوزستان گفت: با اجرای این پروژه آب شرب با کیفیت و پایدار در ۱۷ روستای هفتکل تامین شد و برای این پروژه ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و مردم این روستاها یک بار برای همیشه مشکل آب شرب آن ها برطرف شده است.

 

کرمی نژاد در ادامه افزود: در فاز دوم این پروژه، آبرسانی به ۵۰ روستای هفتکل در دستور کار است و تا مشکلات آبی این روستاها به صورت کلی برطرف شود.

 

مدیر عامل آبفا خوزستان گفت: برای اجرای پروژه های آبرسانی به این روستاها ۹۰ کیلومتر خط انتقال اجرا شده است و چهار حلقه چاه، که دو حلقه چاه آن تجهیز و با ظرفیت۱۰۰ لیتر به ثانیه وارد مدار بهره برداری شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: خرید و نصب دو دستگاه تابلو برق با اعتبار ۵ میلیارد تومان و دو دستگاه ترانس و ساختمان موتورخانه از دیگر اقدامات انجام شده در روند اجرایی این پروژه است.

کرمی نژاد خاطر نشان کرد: با افتتاح این پروژه آبرسانی در ۱۷ روستای هفتکل یک هزار و ۳۰۰ خانوار و جمعیت تحت پوشش ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از آب شرب با کیفیت بهره مند می شوند.

 

محمد رضا کرمی نژاد با اشاره به افتتاح پروژه های آبرسانی به مناسبت دهه مبارک فجر در خوزستان گفت: امسال به مناسبت دهه مبارک فجر ۱۴  پروژه آبرسانی در ۱۰۶  روستای خوزستان افتتاح شد که جمعیت تحت پوشش این طرح های آبرسانی بیش از ۱۲۱ هزار نفر بوده است.

 

تنظیم: بهنام پریچه

 

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۴:۱۳
https://www.abfakhz.ir/u/43j
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید