سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

با حضور استاندار خوزستان؛ طرح آبرسانی به 18 روستای رامشیر به بهره‌برداری رسید

با حضور استاندار خوزستان؛ طرح آبرسانی به 18 روستای رامشیر به بهره‌برداری رسید

طرح آبرسانی 18 روستای رامشیر با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد در مراسم افتتاحیه طرح‌های آبرسانی به روستاهای رامشیر که شامگاه ۲۰ اسفندماه با حضور استاندار خوزستان و فرمانده قرارگاه کربلا در رامشیر برگزار شد، اظهار کرد: دولت سیزدهم در بخش آبرسانی به مناطق محروم در سالی که گذشت جهادی عمل کرد و شرکت آب و فاضلاب خوزستان با حمایت‌های وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور توانست با آبرسانی به یک هزار و ۷۵۳ روستای استان (از ابتدای دولت تاکنون)، پیشتاز آبرسانی در کشور باشد.

وی افزود: پروژه آبرسانی به روستاهای رامشیر در فاز اول وارد مدار بهره‌برداری شد و ۱۰ روستای این شهرستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: اجرای این طرح در حالی است که از این ۱۰ روستا ۴ روستا هیچ شبکه آبرسانی نداشته و با تانکر آبرسانی می‌شدند که خوشبختانه مشکل آبرسانی آن‌ها حل شده است.

کرمی نژاد بیان کرد: در فاز اول آبرسانی به روستاهای هدف در شهرستان رامشیر ۷۰ کیلومتر خط انتقال آب توسط قرارگاه کربلا اجرا شده و اعتبار این پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال بوده است. همچنین ۳۰ کیلومتر خط انتقال توسط آبفا اجرا شده است که ۸ روستای دیگر با اجرای این پروژه آبدار شده است و در مجموع برای آبرسانی به روستاهای رامشیر ۹۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و ۱۸ روستای رامشیر آبدار شده است.

وی عنوان کرد: برای تکمیل این پروژه تصفیه‌خانه مشراگه در حال ساختن است و تا نیمه اول سال آینده عملیات ساخت آن انجام می‌شود تا مشکلات این بخش به صورت کلی برطرف شود.

کرمی نژاد افزود: این پروژه با همکاری قرارگاه منطقه‌ای کربلا در خوزستان اجرا شده است و سردار خادم سید الشهدا، سردار شاهوارپور در اجرای پروژه‌های محرومیت زدایی همکاری بسیار خوبی با مجموعه ما دارند و جمعیت تحت پوشش این طرح بیش از ۲ هزار نفر در فاز اول است.

وی تصریح کرد: برای آبرسانی به ۱۷۵۳ روستای خوزستان بیش از یک هزار و ۲۴۲ کیلومتر خط انتقال و شبکه آب در مدت زمان یک سال انجام شده است و ۶۰۰ هزار متر مکعب در شبانه‌روز افزایش تولید آب در استان داشته‌ایم.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان خاطرنشان کرد: با عزم و اراده دولت در بخش آبرسانی به روستاهای محروم و حمایت‌های وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب کشور در تلاش هستیم تا پایان سال آینده روستای بدون آب در استان وجود نداشته باشد و یک بار برای همیشه مشکل آب شرب روستاهای خوزستان برطرف شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(یکشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۱) ۱۴:۵۴
http://www.abfakhz.ir/u/45d
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید