پنج شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد؛ ۱۳ پروژه در حوزه آب و فاضلاب دزفول بهره برداری و یا کلنگ زنی شد

به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد؛ ۱۳ پروژه در حوزه آب و فاضلاب دزفول بهره برداری و یا کلنگ زنی شد

به مناسبت گرامیداشت چهارم خرداد ،۱۳ پروژه در حوزه آب و فاضلاب شهرستان دزفول طی آیینی با حضور جمعی از مسئولان بهره برداری و یا کلنگ زنی شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خوزستان در آئین افتتاح و کلنگ زنی این طرحها که در محل تصفیه خانه جنوب برگزار شد، به تشریح طرح‌های بهره برداری شده در حوزه آب پرداخت و اظهار کرد: نصب و بهره برداری از دستگاه کدورت گیر با صرف اعتبار پنج میلیارد تومان در سالند دزفول، اجرای خط انتقال ۴۰۰ میلیمتر به طول یک هزار و ۵۰۰ متر مربع برای رفع تنش آبی تعاونی‌های مسکن ملی و مهر زیباشهر با صرف اعتبار چهار میلیارد تومان، حفر و تجهیز یک حلقه چاه در مصلای نماز جمعه و رفع تنش آبی مراکز مصرف در جاده دزفول بن جعفر با اعتبار پنج میلیارد تومان از جمله طرح‌هایی هستند که در حوزه آب شهرستان به بهره برداری رسیدند.

محمدرضا کرمی نژاد با اشاره به حفر و تجهیز دو حلقه چاه در تصفیه خانه جنوب و رفع قسمتی از تنش آبی موجود در جاده دزفول شمس آباد با اعتبار هشت میلیارد تومان افزود: یکی دیگر از پروژه‌های دیگری که در حوزه آب شهرستان به بهره برداری رسید پروژه رفع تنش آبی روستاهای ماهوربرنجی سفلی، ماهور برنجی علیا و روستای میدان با حفر یک حلقه چاه و تجهیز آن و اجرای خط انتقال ۱۵ کیلومتری و اصلاح و نوسازی ۱۶ کیلومتر شبکه داخلی این سه روستا است که برای این طرح ۶۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است‌.

وی در ادامه حفر و تجهیز یک حلقه چاه در شهر میانرود و اجرای یک کیلومتر خط انتقال در این شهر با صرف اعتبار پنج میلیارد تومان را از دیگر طرح‌های بهره برداری شده در حوزه آب عنوان کرد.

کرمی نژاد همچنین به تشریح پروژه‌های آماده کلنگ زنی در حوزه آب پرداخت و گفت: همزمان با بهره برداری از طرح‌های مذکور، عملیات اجرایی احداث مخزن و بازسازی تأسیسات روستای شهید کریمی با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان و عملیات اجرایی احداث ساختمان سرچاهی چاه کهنک با اعتبار ۳.۵ میلیارد تومان آغاز می‌شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی حفر و تجهیز یک حلقه چاه برای روستای گاومیش آباد شرقی با اعتبار سه میلیارد تومان، بیان کرد: همچنین پروژه احداث ۲۲ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و انتقال فاضلاب با ۲ هزار و یکصد فقره انشعاب خانگی در محدوده خیابان‌های طالقانی، امام خمینی (ره)، جهاد و ساحلی با صرف اعتبار ۴۰ میلیارد تومان و احداث ۲۰ کیلومتر شبکه جمع آوری و انتقال فاضلاب برای ۲ هزار فقره انشعاب خانگی با صرف اعتبار ۳۴ میلیارد تومان در محدوده خیابان‌های طالقانی، امام خمینی (ع)، آفرینش و جهاد کلنگ زنی می‌شود.

کرمی نژاد بیان کرد: عملیات اجرایی پروژه احداث دو باب مخزن و خطوط انتقال و تجهیز چاه و ایستگاه پمپاژ در پنج روستای دهنو، خوزینه باقر، عبدعون، بنه حاجات و بنه عاطی با صرف اعتبار هفت میلیارد تومان نیز آغاز شد.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی ایجاد فاضلاب تیپ ۲۹۲ زرهی و منازل اطراف کلوپ ورزشی نیز با صرف اعتبار ۲۲ میلیارد تومان آغاز شد که با اجرای این طرح از ورود بخشی از فاضلاب سنتی به رودخانه دز جلوگیری خواهد شد.

کرمی نژاد جمع اعتبار این ۱۳ پروژه را ۲۰۲ میلیارد تومان عنوان کرد و از تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر و بی وقفه مجموعه آبفا منطقه دزفول، نماینده دزفول در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، مجموعه سپاه و بسیج و خیران برای پیشبرد پروژه‌های آب و فاضلاب دزفول قدردانی کرد.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) ۱۰:۴۱
https://www.abfakhz.ir/u/4ba
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید