چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

برگزاری اولین جشنواره آب و رسانه /قابل توجه خبرنگاران، عکاسان، ‌روزنامه‌نگاران‌ و گزارشگران

برگزاری اولین جشنواره آب و رسانه /قابل توجه  خبرنگاران، عکاسان، ‌روزنامه‌نگاران‌ و گزارشگران

اولین جشنواره آب و رسانه با هدف تولید محتوای اثرگذار در بخش آب و آبفا برگزار می شود و فعالان حوزه رسانه می توانند تولیدات خود را در قالب های مختلف متنی و تصویری برای شرکت در این جشنواره ارسال کنند .

خبرنگاران، عکاسان، ‌روزنامه‌نگاران‌ و گزارشگران رسانه‌های تصویری و شنیداری می‌توانند با مطالعه فراخوان این جشنواره، آثار خود را با محوریت فعالیت‌های آب منطقه‌ای به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، شورای سیاستگذاری جشنواره آب و رسانه محور مصارف کلان آب را برای تولید محتوا انتخاب کرده و وضعیت برداشت آب از منابع زیرزمینی و ضرورت تغییر در آن، تغییر اقلیم و ضرورت انطباق با کم‌آبی و ارتقای بهره‌وری، اصلاح الگوی مصرف آب در بخش شرب و کشاورزی با اتکا به شیوه‌های بهره‌ورانه اقتصادمعیشت و تغییر در روند ، مصرف آب در بخش کشاورزی رویکردهای حکمرانی آب در کشور و مسیرهای تغییر برای بهبود حکمرانی، جایگزینی آب‌های نامتعارف در بخش شرب و کشاورزی و جایگزینی آن با منابع ارزشمند سطحی و زیرزمینی، تجربیات حکمرانی آب در دیگر کشورها و راهکاری برون‌رفت از چالش‌های موجود، تامین آب شرب و چالش‌های آن برای آبرسانی به کلانشهرها و روستاهای کشور و آب در برنامه‌های توسعه کشور و جایگاه آن در برنامه هفتم توسعه و ا‌قتصاد پساب و جایگزینی آن در بخش صنعت و کشاورزی صنعتی به عنوان موضوعات اصلی ارسال آثار جهت تولید و نشر معرفی شده است.

 

این جشنواره در زمینه تیتر، گزارش خبری، مصاحبه و گفت‌وگوی تفصیلی، یادداشت و سرمقاله، عکس و گزارش تصویری، طنز و کاریکاتور، گزارش ویدئویی و صوتی شامل رادیو و تلویزیون و محصولات چندرسانه‌ای شامل اینفوگرافیک، موشن گرافیک و فتوکلیپ آثار را به داوری می‌گذارد.

بدیهی است آثار قابل ارائه در جشنواره باید از ۲۷ خرداد تا ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ در روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها یا سایت‌های خبری معتبر کشور منتشر شده و یا از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی به پخش رسیده باشند.

 

دریافت آثار جشنواره از طریق وب‌سایت اختصاصی به آدرس https://event.nww.ir/ خواهد بود، انتخاب اولیه آثار جهت ارائه به هیئت داوران تا ۱۵ ‌مهرماه، داوری و انتخاب آثار برگزیده تا ۳۰ مهرماه و برگزاری اختتامیه جشنواره اوایل آبان ۱۴۰۲ است.

 

نخستین جشنواره سراسری «آب و رسانه» با عنوان «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» ۲۳ خردادماه جاری طی فراخوانی اهل قلم و رسانه را به تدبر و تعمقی دوباره در مسائل مبتلابه مایه حیاب بخش «آب» فراخواند تا در قالب‌های متعدد اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی اهمیت آب را در اقلیم عمدتاً خشک و نیمه خشک سرزمین پهناور ایران بار دیگر به تصویر کشیده و همگان را به تلاش و مشارکتی مضاعف در مدیریت و بهره‌برداری از منابع محدود آبی کشور دعوت کنند.

 

شایان ذکر است، این جشنواره توسط شرکت مدیریت منابع آب ایران و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در رشته‌های گزارش خبری، تیتر، مصاحبه و گفت‌وگوی تفصیلی، یادداشت و سرمقاله، عکس و گزارش تصویری، طنز و کاریکاتور، گزارش ویدئویی و صوتی (رادیو و تلویزیون)، محصولات چندرسانه‌ای (اینفوگرافیک، موشن گرافیک و فتوکلیپ) برای دریافت آثار فراخوان داده است.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(یکشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۲) ۰۹:۴۷
https://www.abfakhz.ir/u/4fz
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید