جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

ثبت اطلاعات مکانی و توصیفی شبکه توزیع آب بندر امام خمینی (ره)

ثبت اطلاعات مکانی و توصیفی شبکه توزیع آب بندر امام خمینی (ره)

مدیر اداره آبفا بندر امام خمینی (ره)، از ثبت اطلاعات مکانی و توصیفی شبکه توزیع آب این شهر با استفاده از سیستم GIS خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، حسین خواجوی گفت: امروزه با وجود رایانه، روند تجزیه و تحلیل و تلفیق اطلاعات مکانی وارد مرحله نوینی شده که شکل تکامل یافته آن به نام سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی  GIS برای اکثر متخصصان شناخته شده است.

وی افزود: GIS بستری برای ذخیره، نگهداری، مدیریت و تجزیه و تحلیل اطلاعات جغرافیایی است که استفاده از آن جزو مهم‌ترین ابزار‌های مدیریت کارآمد در شرکت‌های خدمات رسان از جمله اداره آبفا محسوب می‌شود و اطلاعات مکانی و توصیفی شبکه توزیع آب این شهر به صورت کامل ثبت شده و همچنین حدود ۹۸ درصد از اطلاعات نقاط مکانی مشترکان نیز تاکنون برداشت شده است.

خواجوی با اشاره به گستردگی دامنه فعالیت شرکت آب و فاضلاب و تعداد دریافت کنندگان خدمات این شرکت که عموما شهروندان هستند، ادامه داد: اداره آبفا برای انجام فعالیت‌های خود در بخش‌های مختلف که شامل بهره برداری از شبکه، اطلاعات مهندسی و توسعه، درآمد و مشترکان، برنامه ریزی و بهبود مدیریت  است، همواره با حجم زیادی از اطلاعات مکانی و توصیفی روبرو است. 

مدیر اداره آبفا بندر امام خمینی (ره) اضافه کرد: این اطلاعات زمانی مورد استفاده مفید قرار می‌گیرند که با نقشه‌های دقیق و بهنگام از شبکه، تاسیسات و نهایتا نوعی یکپارچه سازی و مکانیزه نمودن اطلاعات، همراه باشند.

وی می‌گوید: بکار بردن این دانش، سرعت در ارائه خدمات، صرفه جویی در هزینه و زمان و رضایتمندی مردم را به دنبال دارد، بنابراین فناوری سیستم اطلاعات جغرافیایی  GIS می‌تواند به عنوان یکی از پرکاربردترین دانش‌ها در مهندسی آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۲) ۱۲:۳۲
http://www.abfakhz.ir/u/4zl
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید