جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

شناسایی ۴۵ انشعاب غیر مجاز آب در بندر امام خمینی(ره)

شناسایی ۴۵ انشعاب غیر مجاز آب در بندر امام خمینی(ره)

مدیر اداره آبفا بندر امام خمینی (ره)گفت: ۴۵ فقره انشعاب و مصارف غیر مجاز آب در نقاط مختلف این شهر شناسایی و به مجاز تبدیل شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، حسین خواجوی در تشریح عملکرد۱۰ ماهه امسال در این شهر گفت: استفاده غیر مجاز آب از سوی برخی افراد با استفاده از انشعاب‌ها و برداشت غیر مجاز از شبکه‌های آبرسانی، اقدامی ناپسند است و علاوه بر آسیب رساندن به تاسیسات، خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب، اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی(ره)   را در خدمات رسانی به مشترکان، دچار مشکلات مختلفی می‌کند.

وی افزود: کاهش شدید فشار و کمبود آب شبکه توزیع، تحمیل هزینه‌های زیاد، فرسوده شدن، کاهش عمر مفید شبکه توزیع و جمع آوری آب و فاضلاب، هدررفت آب، کاهش فشار شبکه آبرسانی، مصرف بی رویه به دلیل لحاظ نشدن مصرف در هزینه آب بهاء و افزایش هزینه نگهداری به دلیل ایجاد خسارت بر روی شبکه برای استفاده غیر مجاز از آب را از جمله مشکلات ناشی از استفاده غیر مجاز از آب هستند.

خواجوی با بیان اینکه بیشترین انشعاب‌های غیرمجاز اداره آبفای بندر امام خمینی (ره)  مربوط به مناطق حاشیه نشین است، ادامه داد: نبود زیرساخت مناسب، وجود انشعاب‌های غیرمجاز آب به تعداد زیاد، نصب مستقیم پمپ بر روی شیر، شبکه معیوب و غیر استاندارد، هدر رفت بسیار زیاد آب و نیز نبود مخزن از مشکلات آبرسانی به این شهر است.

مدیر اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی (ره)  از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه بهره برداری غیرمجاز از شبکه توزیع آب مراتب را در اسرع وقت از طریق سامانه تلفنی ۱۲۲ اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد شود.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲) ۰۸:۲۸
http://www.abfakhz.ir/u/50m
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید