پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳
ّشرکت آب و فاضلاب استان خوزستان|دفتر تحریریه الکترونیک|دفتر تحریریه الکترونیک - جزئیات خبر

معاون وزیر نیرو: طرح جامع فاضلاب اهواز از مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو است

معاون وزیر نیرو: طرح جامع فاضلاب اهواز از مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو است

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو گفت: پروژه طرح جامع فاضلاب اهواز یکی از مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو در کشور است که با توجه به اهمیت این پروژه باید اثربخشی آن برای مردم شریف اهواز نمایان شود.

 

یزدان رضایی ۲۷ اردیبهشت ماه در حاشیه بازدید از ایستگاه پمپاژ فاضلاب اهواز اظهارکرد: پروژه طرح جامع فاضلاب اهواز یکی از مهمترین پروژه‌های وزارت نیرو در کشور است که با توجه به اهمیت این پروژه باید اثربخشی آن برای مردم شریف اهواز نمایان شود.

وی افزود: ایستگاه پمپاژ فاضلاب ملی‌راه در فاز اول افتتاح طرح جامع فاضلاب اهواز است که یکی از بزرگترین و عمیق‌ترین ایستگاه‌های فاضلاب در کشور است و با افتتاح این ایستگاه بخشی از فاضلاب شرق اهواز به تصفیه‌خانه منتقل می‌شود.

تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهواز باید با سرعت اجرایی شود

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو بیان کرد: عزم دولت سیزدهم برای حل مشکل فاضلاب اهواز جدی است و پیشرفت ۳۱ درصدی این طرح از آغاز دولت سیزدهم این را به خوبی نشان می‌دهد. طرح فاضلاب اهواز از سال ۱۳۷۲ تا ۱۴۰۰ بیش از ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با روی کار آمدن دولت سیزدهم این پیشرفت فیزیکی به ۶۱/۵ درصد رسیده است.

رضایی هدف از سفر به خوزستان را بررسی و بازدید از پروژه فاضلاب اهواز، تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب آبادان و خرمشهر عنوان کرد و افزود: طرح تصفیه خانه فاضلاب غرب اهواز باید به سرعت اجرایی و وارد مدار بهره برداری شود تا بتوانیم برای تکمیل پروژه فاضلاب در شرق و غرب اهواز هدفمند کار کنیم.

تامین مالی تکمیل طرح فاضلاب شرق اهواز در دستور کار است

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزیر نیرو اظهار کرد: تامین منابع مالی برای تکمیل طرح جامع فاضلاب شرق اهواز در دستور کار است و طبق برنامه زمان‌بندی شده باید تا پایان سال طرح جامع فاضلاب در شرق اهواز تکمیل شود.

رضایی با اشاره به تاکید وزیر نیرو برای استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاران در پروژه‌های وزارت نیرو بیان کرد: بزرگترین آب شیرین کن خوزستان در آبادان با ظرفیت ۲۵ هزار متر مکعب در شبانه‌روز از طریق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بزودی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود تا کام مردم آبادان از آب شرب با کیفیت و پایدار شیرین شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
(پنج شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۰۰:۰۷
https://www.abfakhz.ir/u/57x
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 1000
نظر خود را وارد کنید